A nagybecskereki Petőfi MME egyik alapítója, valamint első titkára volt B(ecskereki) Szabó György, akire minden évben méltóképpen emlékeznek. Az idei ünnepségsorozat keretében több irodalmi délutánt tartottak, melyeket Tabacski Edit könyvtáros készített elő. Újvidéken, a Futaki úti temetőben, B. Szabó György nyugvóhelyén virágot helyeztek el, valamint megkoszorúzták a Petőfi székházának udvarán állított emléktáblát.
Ez utóbbi eseményen Tóthné dr. Glemba Klára, a Petőfi MME elnök asszonya mondott méltatást, hangsúlyozva az alapító munkásságának jelentőségét.
— Huszonötödik éve ünnepelünk, illetve emlékezünk. Sajnos évről évre mind kevesebben vagyunk, és a létszámcsökkenés rányomta bélyegét erre a rendezvényre is. Úgy gondolom azonban, hogy mindaddig, amíg egy ember is emlékezik B. Szabó György nevére, tevékenységére, alkotásaira — és itt nem csak a magyar ajkú művelődéskedvelőkre gondolok, hiszen ő a multikulturalizmus képviselője volt, munkásságát a szerb nyelvterületen is ismerik —, addig érdemes ezt csinálni — nyilatkozta az emléknapon az elnök.
Az idén is tartottak egész napos alkotótábort, melyet a Petőfi berkeiben működő Art Klub vezetője, Meleghy Zsuzsanna koordinált. Elmondása szerint nagyon meg volt elégedve, hiszen az amatőr képzőművészeken kívül akadémikusok is megjelentek, és velük együtt alkottak. A helyieken kívül jelen voltak muzslyai, újvidéki és óbecsei művészek is. Huszonnégyen dolgoztak együtt, a végeredmény pedig ennél is sokkal több elkészült kép. A szebbnél szebb műveket bekeretezik, majd kiállítás nyílik belőlük. Miután a közönség is megtekintette az alkotásokat, átadják őket a Petőfi MME-nek. Az egyesület vezetősége dönt róla, hogy a munkákat elajándékozzák-e egy-egy vendégszereplés alkalmával, vagy az épületet díszítik-e majd.