
A Horgos 1911 felnőtt labdarúgói a 4. helyen zárták a Tisza Menti Liga őszi idényének küzdelmeit. A gyengébb rajt után kilenc mérkőzésből álló (nyolc győzelem, egy döntetlen) veretlenségi sorozatot produkáltak a horgosiak, melynek köszönhetően sikerült felkapaszkodni az élmezőnybe.
A nyári szünet a szokásosnál rövidebb volt, így a csapat kevesebb felkészülési mérkőzést játszott, ami minden bizonnyal kihatott a bajnokság első néhány fordulójában mutatott teljesítményre.
— Teljes mértékben elégedett vagyok az eredményekkel. Kialakult a csapat gerince, melyre mindig lehet számítani. Összesen 24 focistánk lépett pályára színeinkben, a mérkőzéseken általában 13-14 játékosunk vett részt, majdnem minden meccsen más kezdőcsapatot állítottunk ki. Tehát több mint két csapatra való játékosunk van, és mindegy, kik lépnek pályára, az eredmények jönnek. Amatőrök vagyunk, nálunk senki sem pénzért játszik. Elvárásaink sem lehetnek olyan magasak, mint azon kluboknál, ahol a játékosok még ebben a legalacsonyabb osztályban is kapnak bizonyos juttatást. 1 ponttal vagyunk a magyarkanizsai Potisje mögött, az oroszlámosi Slavija 3, a moholi Bácska pedig 6 ponttal van előttünk, de nem is az a lényeg, hányadikak vagyunk, sokkal inkább az, hogy a horgosi és a horgosi kötődésű fiatalok játéklehetőséghez jutottak, és szépen helytálltak. A társaság vegyes, főleg középiskolások és egyetemisták alkotják a csapatot, de hét mérnökünk is van, egyesek pedig Bécsből járnak haza a mérkőzésekre — mondta Sors Róbert, a Horgos 1911 Labdarúgóklub elnöke.
Sors Róbert (a szerző felvétele)
Az ősszel a csapat megnyerte azokat a mérkőzéseket, ahol esélyesként lépett pályára, a korábbi években viszont gyakran ezeken a találkozókon veszítettek létfontosságú pontokat a horgosiak. Idegenben veretlenek maradtak — egy döntetlen mellett a többi mérkőzést megnyerték —, ami nagy szó, hiszen egyes bánáti csapatok otthonában a mérkőzés gyakran nem a fociról szól. Például Szerbkeresztúron az egyik horgosi focistának mérkőzés közben eltörték az orrát a durván játszó hazaiak, a játékvezető mégis a Jedinstvo játékosainak négy, a horgosiaknak pedig öt sárga lapot mutatott fel. A csapat több alkalommal vesztett helyzetből állt fel, ami korábban nem így volt, akkor egy-két bekapott találat után hitét elveszítve összeroppant az együttes. A játékvezetés ecsetelésére a rendelkezésünkre álló hely nem lenne elegendő, így elég csak annyit mondani, hogy a legtöbb fekete ruhás megfelelő tudás hiányában a lapok osztogatásával próbálja magára vonni a figyelmet. Az erőviszonyok kismértékben változtak az elmúlt idényhez képest.
— A moholi Bácska valamelyest kiemelkedik a többi csapat közül, hiszen Adáról is szerez játékosokat, és erősebb csapatot tud kiállítani. A Slavija erős csapatot alkot, hiszen a játékosok anyagiak ellenében játszanak, míg a Potisje és mi teljesen amatőr alapokon űzzük a labdarúgást, és mindenki kedvtelésből játszik. A nagykikindai játékosokkal megerősített padéi Tiszában jobb őszben reménykedtek, ám több pontot váratlanul hullajtottak el. A szerbkeresztúri Jedinstvo a vártnál sokkal gyengébben szerepelt, ami azért is meglepő, mert soraiban több, magasabb rangfokozatban szerepelt játékos található. Óriási elismerésem a majdányi Tromeđa csapatának és vezetőségének, hiszen akármilyen nehéz helyzetben is vannak már évek óta, mégis minden mérkőzésre kiállnak, minden meccset lejátszanak. Az ősszel két győzelmet arattak, amit már nagyon megérdemeltek. A Tornyos és a tiszaszentmiklósi Sloga egyre erősebb, ellenben a gyálai Graničar nincs jó állapotban, a podlokányi Hajduknál pedig kérdéses, a tavasszal folytatja-e a versengést. Az oromi Sampion változó formát mutatott az ősszel, voltak jó mérkőzései, de nagyarányú vereségei is — szólt a többi csapat szerepléséről Sors Róbert.
A horgosi klub körül több jelentős beruházás is megvalósult az elmúlt évben. Az öltözőket, a rendezvényekre alkalmas klubhelyiséget, a szertárt és az épület egy részét Magyarkanizsa Önkormányzatának és Horgos Helyi Közösségének a segítségével újították fel, a locsolórendszert korszerűsítették, reflektorokat szereltek fel, így már este is lehet edzeni, hamarosan pedig a pályát övező kerítés cseréje is megvalósul. Az épületen kicserélték a nyílászárókat, a kamerákat pedig a közeljövőben szerelik fel. Az udvarban játszóteret létesítenének, mert a klubhelyiségben gyakran tartanak születésnapokat, osztálytalálkozókat és egyéb rendezvényeket. Az önkormányzat amiben csak tudja, segíti az egyesületet, mely emellett a tartományi sporttitkárság pályázatain is rendszeresen részt vesz. Az ősszel lehetőség nyílt teljes ruházatot vásárolni, tehát télikabátokat, tréningruhákat, pólókat kaptak a legkisebbek és a legnagyobbak egyaránt.
A Horgos felnőttcsapata az oromi Sampion elleni győztes mérkőzés után
A felnőttek mellett az utánpótláscsapatokban 50-60, más-más korosztályhoz tartozó gyerek rúgja a bőrt.
— A 10—12 évesekkel versenyzünk, a többi korosztályban nem tudunk kiállítani egy teljes csapatot. A korosztályokat kétévenként osztották fel, ami a városi klubok esetében nem okoz gondot, nálunk viszont kevés a gyerek. Radics Zsolt vezetésével a 10—12 évesek a 4. helyen állnak az adai, zentai, csókai, magyarkanizsai, törökkanizsai csapatok között, ami nagyon jó eredménynek számít. A náluk kisebbek még nem versenyeznek, az idősebbek pedig versenyen kívül játszanak meccseket, mivel a 25 fiatal a 13—17 évesek közül kerül ki. A mérkőzéseken tapasztalatot gyűjtenek, a 16. életévük betöltésével pedig a felnőttcsapathoz csatoljuk őket — mondta Sors Róbert.
A felnőttcsapat a bajnokság végén az első három között szeretne végezni, emellett a klubban minden fiatalnak játéklehetőséget adnának. A csapat házi gólkirálya a 10 gólos Puljaji Igor, aki vezetőedzője is a csapatnak, a legtöbb játékperce pedig Kurfis Gergőnek van, aki 11,5 mérkőzésen tartózkodott a pályán.
A bajnokság tavaszi része március végén vagy április elején indul, a horgosi csapat a nyitányon az oroszlámosi Slavijához utazik.
Az utánpótlás az októberi, zentai tornán