
Magyarcsernyén megünnepelték a néptánc újraindulásának 10. évfordulóját. Az eseményt az Ady Endre Művelődési Egyesület színháztermében tartották meg. A megjelenteket Hódi Judit, az egyesület elnöke köszöntötte.
— Nehéz ezt a tíz évet, az érzéseinket szavakban összefoglalni. Nagyon sok élménnyel lettünk gazdagabbak, a gyerekek is, és mi is. 110 gyerekkel foglalkoztunk ez alatt az idő alatt, 75 sikeres fellépésünk volt, és több mint 80 viseletet varrattunk. A csoport tagjai közül néhányan a szemünk láttára nőttek fel, kislányokból nagylányok lettek, fiúkból pedig legények. Külön örülünk annak, hogy nemcsak helyi gyerekek érdeklődnek a néptánccsoport iránt, hanem a környékbeli falvakból is járnak a próbákra. Úgy gondolom, ez a csoport nem kizárólag a koreográfiákról, a tánclépések tanulásáról, a mozgásról szól, hiszen rengeteg barátság szövődött az elmúlt évtizedben. Jelenleg 56 tagja van az egyesület néptánccsoportjának. A sok fellépés, a közös kirándulások, a hazai és a külföldi néptánctáborok életre szóló élményt nyújtanak minden gyermeknek. Egy hosszú és kitartó munka volt ez az út, de megérte! — hangsúlyozta Hódi Judit.
A magyarcsernyei néptáncosok (Német Ákos felvételei)
Az elnök háláját fejezte ki az egyesület vezetőségi tagjainak az áldozatos és önkéntes munkáért, a néptáncoló gyerekeknek a szorgalmas gyakorlásért, a szülőknek az együttműködésért, a támogatóknak a segítségért, és a közönségnek is, mely nélkül az igyekezet, a fellépések hiábavalók volnának. Köszönetet mondott az óbecsei Cseszák házaspárnak, Balázsnak és Anikónak, akik immár tíz éve az egyesület koreográfusai. A szervezők vetítéssel elevenítették fel az elmúlt időszak emlékezetes pillanatait, melyeket szívmelengető érzés volt végignézni.
A műsorban fellépett mind a négy tánccsoport. A legkisebbek népi játékokat adtak elő, az alsó osztályosok somogyi táncot, a Pitypang táncegyüttes tagjai pedig jászsági táncot mutattak be. Mindhárom csoport koreográfusa a szintén óbecsei Palotás Lengyel Anna volt. A Tulipán tánccsoport két összeállítással is kedveskedett a jelenlévőknek, bodrogközi és szatmári táncot láthattunk, Cseszák Korcsik Anikó és Cseszák Balázs koreográfiájában. Az egyesület egyik citeracsoportja somogyi népdalokkal tette színesebbé a műsort, felkészítője a szentmihályi Flaman István volt. Az Őszirózsa asszonykórus javában készül az idei Durindóra, melyet Adán szerveznek meg. A rendezvényen a muzslyai Rontó Márta művészeti vezető irányításával csókai dalokkal lépnek fel, amiből a megjelentek egy ízelítőt hallhattak.
Az egyesület elnöke és a koreográfusok
Az est folyamán bemutatkoztak az óbecsei Petőfi Sándor Magyar Kultúrkör táncosai, énekesei is. A Csörögi legénykórus felcsíki dalokat énekelt, a Csicsóka táncegyüttes kamaracsoportjától nagydobronyi koreográfiát láthatott a közönség, a Kiscimbora kamaracsoport pedig bukovinai táncokkal érkezett.
A csoportok természetesen élő zenére táncoltak, melyről az óbecsei Cseszák Zsombor és Barátai nevű együttes gondoskodott. A zenekar tagjai: Cseszák Zsombor — hegedű, Károlyi Egon — hegedű, Kelemen Zsolt — brácsa, Borsodi Árpád — nagybőgő.
A műsorvezetői szerepet Nagy Anita végzős középiskolás vállalta, aki mellesleg a tánccsoport tagja is. A színpad ünnepélyes kinézetéért Mészáros Hajnalka volt felelős. A fellépők közös vacsorával ünnepelték meg az évfordulót.
Bízunk benne, hogy még sok kerek jubileumot ér meg a magyarcsernyei tánccsoport, hiszen táncos lábú, szép hangú gyerekekben szerencsére nincs hiány.