
Április 3-án különleges, múltidéző eseményt tartottak Szegeden a Délvidék Házában: a Délvidéki képeslapok a XIX. és XX. századból című könyv bemutatóját, valamint a Fénnyel írt Kanizsa elnevezésű kiállítás megnyitóját. A képeslapok által elevenedett meg a Délvidék és különösképp Magyarkanizsa múltja.
A képeslapok nemcsak esztétikai értékkel bírnak, hanem lenyomatot adnak egy-egy korszak hangulatáról, társadalmáról, történelméről is. Ez a felismerés inspirálta a könyv szerzőit, Fejős Sándort, Forró Lajost és Molnár Tibort.
Az eseményt Fejsztámer Róbert, Magyarkanizsa polgármestere nyitotta meg, majd a szerzők — dr. Forró Lajos és dr. Fejős Sándor — meséltek a kutatómunka izgalmairól, a számukra legkedvesebb képeslapokról, a gyűjtés öröméről és a képeslapok mögött rejlő történetekről. A rendezvényt dr. Pusztai Virág moderálta.
A kötet 83 képeslapot mutat be, melyeket rövid történetek, érdekességek egészítenek ki. A kiadvány három nagyobb egységre tagolódik: A Délvidék történeti vázlata 1867—1920; Politikai és társadalmi változások a két világháború közötti Délvidéken; Pillanatképek Bácska 1941—45 közötti történetéből. A könyv a Vajdasági Kutató Központ Egyesület kiadványaként jelent meg.
A bemutatót a Premier Művészeti Szakgimnázium diákjai színesítették zenés műsorukkal.
A könyv ismertetése után a közönség a Fénnyel írt Kanizsa című kiállítást tekinthette meg, melyen a kanizsai képeslapgyűjtemény eddig nem látott darabjai voltak közszemlére téve. Az ötven táblán elhelyezett képeslapok nemcsak a városkép változását, de a helyiek mindennapjait is megörökítik.
Az estet a Kárpátia Borház jóvoltából borkóstoló és kötetlen beszélgetés zárta.
A szerző és a Magyar Házak Hálózata felvételei