Ötből három döntőben nyert
MTI
2015.01.31.
LXX. évf. 4. szám

Hosszú Katinka ötből három döntőben nyert, egyben ezüstöt, egyben pedig bronzot érdemelt ki a Nizzában zajló nemzetközi úszóversenyen január 31-én

A világ- és Európa-bajnoknő Hosszú Katinka – a viadal honlapjának tanúsága szerint – 100 méter háton (1:00.47 p), 200 méter mellen (2:29.00) és 200 méter gyorson (1:58.32) ért elsőként a célba. A második helyezést 400 méter vegyesen szerezte (4:48.38), harmadik pozícióban pedig az 50 méteres pillangóúszás döntőjében végzett (27.15 mp). Hosszú a franciaországi verseny pénteki nyitónapján három aranyat (50 m gyors, 800 m gyors, 200 m hát) és egy ezüstöt (100 m pillangó) nyert.

Verrasztó Evelyn – akárcsak az első napon, amikor 200 méter háton állhatott fel a dobogó alsó fokára – egy bronzzal gazdagodott szombaton is: a leghosszabb vegyesszám fináléjában érkezett be harmadikként (4:52.07), 200 méter gyorson pedig negyedik lett (2:00.14).

Bátyja, Verrasztó Dávid medálgyűjteményébe két érem került: aranyat akasztottak a nyakába a 400 méter vegyes eredményhirdetésekor (4:17.00), és bronzot vehetett át a 200 méteres mellúszás (2:15.46) fináléját követően.