Ezen a héten zajlik az Összmagyar Középiskolás Tábor a Rákóczi Szövetség rendezvényközpontjában Sátoraljaújhelyen, ahová a szövetség vajdasági stratégiai partnereként kaptunk meghívást – közölte a hírt Fremond Árpád a Facebook-oldalán.
„A nemrégen megújult épületegyüttes egész évben különböző táboroknak ad helyet és idén eddig összesen 814 vajdasági gyermeket és fiatalt is vendégül látott.
Fotó: Fremond Árpád Facebook-oldala
Csáky Csongorral, a Rákóczi Szövetség elnökével együtt köszöntöttük a most jelenlévő vajdasági fiatalokat, akik számára a táborozás lehetőségét a Magyar Nemzeti Tanács biztosította.
A látogatás során megerősítést nyert, hogy a határon átnyúló nyári táborok pótolhatatlan értéket képviselnek a nemzeti összetartozás és az identitástudat erősítése terén, az anyaországi és a határon túli résztvevők körében.” – áll a Magyar Nemzeti Tanács elnökének Facebook-bejegyzésében.
Forrás: Fremond Árpád Facebook-oldala