Életét vesztette egy munkás egy nagybecskereki építkezésen, miután lezuhant az állványzatról. A rendőrség őrizetbe vette annak a cégnek a felelős személyét, amelynek alkalmazottjaként az áldozat a munkálatokon dolgozott.
A tragédia szombaton történt Nagybecskereken, a Milan Stanivuković utcában, egy lakóépület építkezésén. A szerb sajtó beszámolói szerint az 51 éves, zsablyai munkás az állványzatról zuhant le, az ötödik emelet magasságából. A férfi a helyszínen belehalt sérüléseibe.
Szerbia Belügyminisztériumának közleménye szerint a nagybecskereki rendőrség az illetékes alapfokú ügyészség utasítására vasárnap őrizetbe vette a zsablyai 1984-es születésű B. T.-t. Őt azzal gyanúsítják, hogy súlyos közbiztonság elleni bűncselekményt követett el.
A közlemény alapján a gyanúsított annak a vállalatnak a felelős személye, amelynek munkása az állvány bontása közben lezuhant. A rendőrség szerint a férfi nem biztosította a biztonságos munkavégzés feltételeit: nem gondoskodott a szükséges munkavédelmi intézkedések fenntartásáról és végrehajtásáról, nem tette lehetővé a felelős munkavezető folyamatos felügyeletét, továbbá nem biztosította a magasban végzett munkához szükséges engedélyeket és felszerelést.
A gyanúsítottat legfeljebb 48 órás őrizetbe helyezték, ezt követően bűnvádi feljelentéssel a nagybecskereki Alapfokú Ügyészség elé állítják.
A rendőrség egy másik személy után is kutat. A közlemény szerint őt felelős személyként szintén azzal gyanúsítják, hogy nem gondoskodott megfelelően a munkavédelemről, valamint a biztonságos munkakörülményekről az építkezésen.
Forrás: Szerbia Belügyminisztériuma