Az Országos Széchényi Könyvtár az Országgyűlési Könyvtárral közösen szervezte meg a Magyar Könyvtárosok IX. Világtalálkozóját Budapesten az Országházban és a nemzeti könyvtár székházában. Az összejövetel címe a Digitális hídépítés: Közös örökségünk megőrzése és továbbadása volt.
A konferenciát Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár, Fürjes Zoltán, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára és Bellavics István, az Országgyűlés közgyűjteményi és közművelődési igazgatója köszöntötte. A szervezők részéről Redl Károly, az Országgyűlési Könyvtár főosztályvezetője és Rózsa Dávid, a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központ Országos Széchényi Könyvtár (MNMKK OSZK) főigazgatója tartott előadást. A nemzeti könyvtárban főigazgató úron kívül Szüts Etele, a Könyvtári Intézet igazgatója köszöntette a jelenlévőket.
![]()
A Világtalálkozón a határon túli magyar érdekeltségű könyvtárak képviselői is bemutatkoztak előadásukkal.
A Vajdasági Magyar Művelődési Intézet könyvtári tevékenységét, digitális adatbázisait és a szerbiai könyvtári helyzetet Kormányos Katona Gyöngyi, a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet igazgató asszonya ismertette előadásában.
A Világtalálkozón jelen voltak az intézet munkatársai: Resócki Vázsonyi Csilla, Döme Szabolcs és Novák Ferenc, továbbá a magyarkanizsai, a topolyai és a szabadkai könyvtárak vezetői és érdeklődő kollégái – olvashatjuk abban a bejegyzésben, amit a közösségi médiában a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet igazgatója tett közzé.
Szöveg és fotók forrása: Facebook