home 2026. március 08., Zoltán napja
Online előfizetés
Hosszabbításban dőlt el az olimpia eddigi legjobb mérkőzése
F.CS.
2026.02.18.
LXXXI. évf. 7. szám
Hosszabbításban dőlt el az olimpia eddigi legjobb mérkőzése

Kanada egy fordulatos összecsapáson 4:3-ra nyert Csehország ellen a milánói-cortinai téli olimpia jégkorongtornájának negyeddöntőjében.

A két csapat egymás ellen kezdett a csoportkörben. Azt a mérkőzést az észak-amerikai együttes nyerte a vártnál simábban 5:0-ra. A mai összecsapás azonban teljesen más volt. Mindkét csapat tudta, hogy itt már nem lehet hibázni, mert aki itt veszít, az már nem játszik mérkőzést az olimpián. 

Fotó: Beta/AP/Alexander Nemenov

A mérkőzés első találatát a kanadai csodagyerek Macklin Celebrini szerezte a negyedik percben. A csehek egyenlítő találatára azonban mindössze öt percet kellett várni, ekkor Sedlak egyenlített. Egy perccel később pedig már Pastrnak emberelőnyös góljával át is vették a vezetést a csehek. A második játékrészben a kanadaiak nyomtak, ami meg is hozta az eredményét. MacKinnon emberelőnyben egyenlített. A harmadik harmad így döntetlen állásról kezdődött. Mindkét csapat óvatosabb volt. A mérkőzés 53 percében azonban Necas vezette a csehek kontráját, majd Palathoz passzolt, aki remek lövéssel ismét előnyhöz juttatta a cseh válogatottat. A kanadaiak ezt követően még nagyobb sebességre kapcsoltak, de úgy tűnt, hogy a csehek megbirkóznak a teherrel.  Ezzel azonban Suzuki nem egyezett, Toews távoli bombájába ért bele a Montreal Canadiens csapatkapitánya, a korong pedig Dostal kapus lábai között a gólba pattant. Az utolsó percekben mindkét csapat előtt adódtak még ígéretes helyzetek, de a kapusok remekeltek, jöhetett a hosszabbítás. Az első helyzetet itt is a csehek előtt adódott, de Binington remekül hárított. A mindent eldöntő találatra azonban nem kellett sokat várni. A második percben a kanadai Mitchell Marner tört előre a cseh védők között és lőtte ki fonákkal a felső sarkot, ezzel az elődöntőbe juttatva a csapatát. A kanadaiak nagy vesztesége, hogy Sidney Crosby a második harmadban lesérült és nem is tért vissza a jégre a mérkőzés végéig. Nagy kérdés, hogy a torna foltatásában játszhat-e a kanadai csapatkapitány.

Szlovákia már biztos, hogy ott lesz a legjobb négy között, mivel ők a nap első mérkőzésén 6:2-re nyertek Németország ellen.

A Finnország-Svájc összecsapás jelenleg is zajlik. Két harmad után Svájc 2:0-ra vezet.

Az utolsó negyeddöntős összecsapás pedig 21 órakor kezdődik. Ekkor az Amerikai Egyesült Államok csapata Svédország együttesével csap össze.

A férfi jégkorongtorna elődöntői pénteken játszák.

Hozzászólások
Hozzászólások
0
Hozzászólás küldése
1000 karakter áll rendelkezésére
A megjegyzésekben kifejtett vélemények a hozzászólások szerzőinek magánvéleményei, és nem tükrözik az internetes portál véleményét. A megjegyzéseket moderáljuk és jóváhagyjuk az általános szerződési feltételeknek megfelelően.
Támogatóink
Az oldal sütiket használ, hogy személyre szabjuk a tartalmakat és reklámokat, hogy működjenek a közösségi média funkciók, valamint hogy elemezzük a weboldal forgalmát. Bővebben a "Beállítások" gombra kattintva olvashat.
Az oldal sütiket használ, hogy személyre szabja az oldalon megjelenő tartalmat és reklámokat..