home 2025. április 29., Péter napja
Online előfizetés
Fokozottan ellenőrzik a mobiltelefon-használatot
2024.10.08.
LXXIX.. évf. 40. szám
Fokozottan ellenőrzik a mobiltelefon-használatot

Október 7-e és 13-a között a mobiltelefon használatot ellenőrzik fokozottan a rendőrök.

Figyeld az utat! elnevezésű nemzetközi kampány célja a járművezetők helytelen mobilhasználatának felderítése és szankcionálása, valamint a gyalogosok nem rendeltetésszerű mobiltelefon- és fejhallgató-használata az úttesten való átkeléskor. Az akciót az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata a ROADPOL szervezet 31 európai tagországában egyidejűleg hajtja végre.

Az év eleje óta több mint 32 ezer sofőrt büntettek meg a vezetés közbeni mobiltelefon-használat miatt, és mintegy 2700 gyalogost az úton való áthaladás  közbeni szabálytalan telefon- vagy fejhallgató használat miatt.

Forrás: Közlemény, Pannon RTV

Hozzászólások
Hozzászólások
0
Hozzászólás küldése
1000 karakter áll rendelkezésére
A megjegyzésekben kifejtett vélemények a hozzászólások szerzőinek magánvéleményei, és nem tükrözik az internetes portál véleményét. A megjegyzéseket moderáljuk és jóváhagyjuk az általános szerződési feltételeknek megfelelően.
Támogatóink
Az oldal sütiket használ, hogy személyre szabjuk a tartalmakat és reklámokat, hogy működjenek a közösségi média funkciók, valamint hogy elemezzük a weboldal forgalmát. Bővebben a "Beállítások" gombra kattintva olvashat.
Az oldal sütiket használ, hogy személyre szabja az oldalon megjelenő tartalmat és reklámokat..