„Nem múlnak ők el, kik szívünkben élnek,
Hiába szállnak árnyak, álmok, évek.
Ők itt maradnak bennünk csöndesen még,
Hiszen hazánk nekünk a végtelenség.”
(Juhász Gyula)
November elsején kegyeletadó ünnepségen emlékeztek Zentán, a Felsővárosi köztemetőben azokra a hősökre és mártírokra, akik életüket áldozták a népért és a városért. A kálváriadombon megtartott szentmisét ft. Szeles Oszkár esperes-plébános celebrálta, majd Ceglédi Rudolf, Zenta község polgármestere szólt az egybegyűltekhez. Alkalmi beszédét a következő gondolatokkal fejezte be:
-- Sok családnak nem adatott meg az a lehetőség, hogy ilyenkor a temetőben, a sírkereszt mellett imádkozzon, mert szeretteik jeltelen katonasírokba, feltáratlan tömegsírokba kerültek. Emlékezzünk ma mindenkire, a díszes sírban nyugvókra és az éppen csak elhantoltakra egyaránt. Amikor itt összegyűlünk, a békés emberi élet lehetőségeiben reménykedünk. Bízunk abban, hogy eljön a megbékélés és a megnyugvás időszaka, mert hiszünk az igazságtételben és a megbocsátás elvében. Tesszük ezt úgy, hogy közben nem feledünk. Gondoljunk tisztelettel a halottainkra, hajtsunk főt a hősök és az ártatlan áldozatok emléke előtt! Nyugodjanak békében!
A szentmise után az emlékezők átvonultak az 1848–49-es magyar forradalom és szabadságharc, valamint az 1944-es ártatlan áldozatok emléksírhelyéhez.
Az egykori eseményeket Pataki Tibor történelemtanár idézte fel, az alkalmi műsorban közreműködött Baráth Hajnal Anna és Zsoldos Ervin versénekes és a Délibáb vegyes kórus.
Dr. Menyhárt Attila vezető konzul a Szabadkai Magyar Főkonzulátus, Egeresi Sándor, a Vajdasági Magyar Szövetség képviselőcsoportjának frakcióvezetője és Kávai Szabolcs képviselő a Tartományi Képviselőház, mgr. Hajnal Jenő elnök a Magyar Nemzeti Tanács, Ceglédi Rudolf polgármester Zenta Község önkormányzata képviseletében helyezte el a kegyelet virágait. Kovács Elvira alelnök és mgr. Fehér László intézőbizottsági tag a Vajdasági Magyar Szövetség, Kormányos Katona Gyöngyi és Nagy Abonyi Zoltán a VMSZ zentai községi szervezete, Berze József és Magyar Andor, a Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége, Nagy Abonyi Pál és Kálmán Róbert a Magyar Polgári Szövetség, Kókai Péter, Sándor József és Zsoldos Ferenc pedig a Magyar Mozgalom nevében koszorúzott.