Szeged: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Szentlőrinc 1:1 (0:1)

Szent Gellért Fórum, 2054 néző, vezette: Oláh Gábor.

Gólszerzők: Takács T. az 52., illetve Fröhlich a 43. percben.

Szeged-Csanád GA: Takács J. — Kárász, Pejović, Deák, Bitó — Jovanović, Simon (Oláh) — Dobos, Grumić (Germán), Varga (Gajdos) — Takács T. Vezetőedző: Dobos Barna.

Szentlőrinc: Slakta — Molnár, Havas, Dulló, Nagy — Hleba, Kovács (Kondor) — Harsányi (Vajda), Kapronczai (Törőcsik), Sili — Fröchlich. Vezetőedző: Marian Sluka.

Trópusi hőségben feszült egymásnak az első győzelméért hajtó Szeged és az NB 3-ból feljutó Szentlőrinc csapata a Szent Gellért Fórumban. Hazai oldalon a vajdasági játékosok közül a Békéscsaba ellen eredményes Takács Tamás, valamint Miroslav Grumić, Aleksandar Jovanović és a Nyíregyházáról érkezett Danilo Pejović is a kezdőben kapott helyet, míg a vendégeknél a szabadkai Bácska egykori játékosát, Luka Silit jelölte a kezdőbe Sluka mester, a topolyai Hajagos Tamás és a csantavéri Sinkovits Dávid a keretben sem szerepelt.

A mérkőzés első lehetősége a Baranya megyei vendégek előtt adódott, ám egy jobb oldali szöglet után Kapronczai fejesét védte Takács János. Öt perccel később újra a vendégek veszélyeztettek, de Kovács lövése egy szegedi lábról szögletre került. A 17. percben hazai részről Jovanović lőhetett a tizenhatoson belülről, de Slakta Balázs a helyén volt. A 25. percben a mindvégig nagyon megbízhatóan játszott Bitó Martin kísérletezett egy lövéssel, de a szentlőrinci kapus újra a helyén volt. A hazai támadások egyre erőteljesebbekké váltak, a vendégkapusnak egyre többször kellett közbeavatkoznia. A 41. percben Hleba hibája után a labda Grumić elé került, és a tizenhatos vonaláról magasan fölé lőtt. Két perccel a félidő vége előtt a vendégek megszerezték a vezetést, amikor Fröhlich 10 méterről megcélozta a rövidsarkot, a labda pedig Takácsról lecsorogva a hálóba kerül. A hazai közönség egyre elégedetlenebb volt, zúgott az Ébresztő a stadionban, a szünetre pedig harsány füttyszó kíséretében vonulhattak a csapatok. A második félidőre Dobos Barna behozta a közönség által követelt Germán Tamást, aki színt vitt a szegedi csapatba. A 47. percben egy bal oldali támadás végén Bitó középre adását Takács fejelte fölé. Egy perccel később majdnem megszerezte második gólját a Szentlőrinc, Sili csúsztatása azonban a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. Az 51. percben Germán Doboshoz passzolt, az eltolta a labdát Slakta mellett, majd pontosan Varga elé tálalt, ő pedig ordító helyzetből a kapu mellé lőtt. Egy perccel később már semmi sem mentette meg a vendégeket a góltól. Takács vezette a labdát a vendégek tizenhatosa előtt, majd jobbal lőtt, a labda pedig a kapus keze és a bal kapufa között a vendégkapuban kötött ki. Ez már a második gólja volt a szezonban a hajdújárási származású, Mezőkövesdről érkezett csatárnak. A 60. percben újra Takács jeleskedett, lövését Slakta kiütötte, Varga lövését pedig blokkolták a vendégvédők. A 63. percben Sili kétszer lőhetett ígéretes helyzetből, a labda azonban elakadt a szegedi védőkben. A 73. percben Takács visszagurítását Jovanović vágta fölé, a 80. percben pedig a csereként beállt Gajdos kapufája állította talpra a nézőket. A Szeged minden erejét a győztes gól megszerzésére összpontosította, nagy nyomás alá helyezve a piros mezesek kapuját. A 85. percben Gajdos beadását Takács a védők közül rúgta fölé. Egy perccel a vége előtt Jovanović kitűnően találta meg Gajdost, az középre adott, de Takácsot megelőzték a védők. Fél perccel később majdnem jött a hideg zuhany: egy szentlőrinci ellentámadás végén a csereként beállt Törőcsik közelről lőhetett, de a szegedi kapus bravúrral hárított. A 92. percben meccslabdához jutottak a hazaiak, de Germán a hosszúoldalról a kapu fölé lőtt. Maradt az 1:1, mellyel a vendégek lehettek elégedettebbek. A hazai szurkolók a meccs végén kifütyülték kedvenceiket, viszont a Szeged második félidei játékára nem lehetett panasz, hiszen a kék-feketék harcoltak, küzdöttek, de a második gól sehogy sem akart megszületni.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Dobos Barna, a hazaiak vezetőedzője kiemelte, hogy a csapatból többen még nem merik azt a focit játszani, amely egy ilyen ellenfél esetén szükséges lenne, és nem biztos abban, hogy a játékosok erre képesek lesznek-e egyáltalán.

— A szünet utáni negyedórában már jól működött a játékunk. Egyes játékosaim még nincsenek megfelelő állapotban, így nem tudok úgy cserélni, hogy kellően frissítsek. Az eredménnyel nem vagyok elégedett, de a helyzetek alapján megnyerhettük volna a mérkőzést — mondta a többi közt Dobos.

A Szeged a következő fordulóban Szombathelyen, a Haladás stadionjában vendégszerepel, a következő hazai mérkőzés időpontja pedig augusztus 23-a, amikor a kék-feketék a Budaörs együttesét fogadják.

A 3. forduló többi eredménye: Pécs—ETO FC Győr 2:2, Soroksár—Nyíregyháza 0:1, DEAC—Dorog 1:2, Siófok—Debrecen 1:1, Kaposvár—Kazincbarcika 1:1, Ajka—Békéscsaba 0:1, Vasas—Csákvár 2:1, Gyirmót—Haladás 2:1, Szolnok—Budaörs 1:0. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 9, 2. Debrecen 7, 3. Békéscsaba 7, 4. Szolnok 7….15. Szeged—Csanád GA 2 ponttal stb.