A zentai március 15-ei programsorozat a Művelődési Házban megtartott ünnepi műsorral zárult. Az eseményen mások mellett jelen volt Hugyik Richárd, az MNT Végrehajtó Bizottságának elnöke, Kormányos László tartományi segédtitkár, Juhász Attila, a községi képviselő-testület alelnöke, a községi tanács tagjai, Vörös Attila polgármesteri tanácsadó, Kormányos Gyöngyi, a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet igazgatója.
Burány Hajnalka, Zenta község polgármestere ünnepi beszédében hangsúlyozta, a történelem sokszor próbára tette nemzetünket, határok rajzolódtak át, országok változtak meg, de egy dolog megmaradt, az összetartozás tudata. Számunkra, vajdasági magyarok számára ez különösen fontos üzenet, mert mi nem a nemzet peremén élünk, mi is a nemzet része vagyunk nyelvünkben, kultúránkban, hagyományainkban. A nemzet bennünk, a szívünkben él, és továbbra is van jövője közösségünknek.
— A forradalom és a szabadságharc hőseinek cselekedetei ma is megkérdőjelezhetetlen erkölcsi iránytűként szolgálnak számunkra. A forradalom hőseinek célkitűzései messze túlmutatnak önmagunkon, követeléseik nem rekedtek meg a politikai követelőzések szintjén, hanem jóval magasztosabb célokat szolgáltak, aminek köszönhetően csakhamar nemzetünk önbecsülésének alappillérévé váltak.
![]()
A magyarországi választás kapcsán Burány Hajnalka hangsúlyozta, április 12-én nemcsak kormányt, hanem irányt, jövőt és sorsot is választunk. Ahhoz, hogy a jövő biztosított legyen, egy olyan politikai irányvonalat kell támogatnunk, amely békét akar, és nem háborút, a békét pedig nem a fegyverek erejével, hanem diplomáciai eszközökkel kívánja megteremteni, hiszen jól tudja, hogy a háborúnak kizárólag vesztesei vannak.
— Ezért fontos számunkra a jelenlegi magyar kormány békepolitikájának a támogatása, melynek hátterében a döntéshozók azon meggyőződése áll, hogy a béke az erősek döntése, nem a gyengék menedéke. Április 12-én nem csupán egy napról, hanem a következő nemzedékek sorsáról döntünk. Építsünk olyan világot, mely a keresztény szellemiség és a szilárd emberi értékek kőszikláján nyugszik. Legyen ez a döntés a hit, a hűség és a nemzeti összetartozás vallomása!
![]()
Az ünnepi műsor méltó befejezéseként abácsfeketehegyi Kónya táncegyüttes lépett színre. Az út című produkciót Szakács Tamás rendezte, akoreográfus Szakál Nikolett és Szakács Tamás volt, muzsikált a Juhász zenekar.
![]()
Fényképezte: Tóth Lívia