Népies mintákat is felhasználhatunk, illetve sokféle anyagot is kombinálhatunk. A romantikus stílusjegyek felvonultatásán túl néhány különleges darabbal bolondíthatjuk meg a látványt, például egy újrafestett kisbútorral. A lényeg, hogy az egyéniségünkhöz illő darab legyen.
A bohém stílus szerelmeseinek ajánlom, hogy hagyják fehéren a falakat, hiszen a tarka anyagok mellett kell egy kis nyugalom, mely így is elérhető. A fehér bútorokkal karöltve egy igazi csajos, meleg összhatást kapunk.
Textilek
Fontos eleme ennek a stílusnak a légies függöny, mely legyen fényáteresztő, világos színű, ám „mellékelhetünk” egy kicsit sötétebb, viszont nem túl vastag sötétítőfüggönyt is.
Kényelmes, meleg otthont teremthetünk különféle anyagok felhasználásával, és ne feledkezzünk meg a puha szőnyegekről sem. A rojtos és a mintás takarók teszik fel az i-re a pontot.
Funkcionalitás
Nagyon fontos, hogy a legtöbbet használt tereket funkcióiknak megfelelően rendezzük be. A bohém stílus esetén is szükség van a jól beosztott helyiségekre. A lényeg, hogy lepjék el a lakást a párnák, a puffok és a kényelmes, melegséget sugárzó anyagok. A nappaliban is látszódjon minél több felület és anyag. Az ülőalkalmatosságra, a kanapéra terítsünk mintás takarót, sorakoztassunk fel minél több párnát. Ne feledkezzünk meg a falak dekorálásáról sem. A bohém stílusvilágot tükrözi a függőágy is, melybe be lehet kuporodni a kedvenc könyvünkkel.
Meghitt fények játéka
A fények jó kiválasztása minden otthont barátságossá és meleggé tesz. Nagyon fontos odafigyelnünk, hogy lakásunk megvilágításában a központi fényeken kívül hangulatvilágítást is alkalmazzunk.
A hálószobában különösen fontos a meleg fények használata: ez lehet sólámpa, illetve más természetes anyagból készült állólámpa. A nappalinkban, a kanapé környékére is inkább sárgás fényű égősort vagy lampionokat rakjunk, és természetesen a gyertyák is meleg hangulatot hoznak.
Merész színek
A bohém stílusban tehát boldogan párosítható össze a többféle minta és a merész színek. A különleges színvilág teszi jellegzetessé ezeket a tereket. A falakat, ha nem szeretnénk fehérre hagyni, festhetjük akár többfélékre is. A központi tereket — mint amilyen a konyha és a nappali — nagyon jól fel lehet élénkíteni sárga, zöld, kék padló-, illetve falfestéssel.
Ez az irányzat remekül variálható a jellegzetes keleti stílussal is, amiből izgalmas szín- és mintakombinációk születnek.
Nem kell tartanunk a merész, első hallásra, látásra összeférhetetlennek tűnő kombinációktól sem, mint amilyen a rózsaszín és a sárga, a zöld és a kék, vagy akár az azték minta és a népies motívum ötvözete.
Ez az a stílus, amelyben nem tudunk kifogyni az ötletekből. Már említést tettem a párnákról, lámpákról, pihe-puha takarókról, ám mint minden más stílus esetében, itt is nagyon fontos, hogy évszakonként váltsunk textilt. És persze ne feledkezzünk meg a növényekről sem, melyeket színes kaspókba, mozaikos tartókba tehetünk. Ezenkívül különleges hatást kelt, ha a konyhában, illetve a fürdőszobában színes, mintás dekorcsempét használunk, ez ugyanis még egyedibbé teheti otthonunkat.
A bohém stílus azoknak ajánlott, akik nem kedvelik a tökéletesen megkomponált belső tereket, hiszen ebben kedvükre élhetik ki kreativitásukat — már ami a lakberendezést illeti.