Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős magyar államtitkár részvételével, a vajdasági magyar tanévnyitó központi ünnepségét Óbecsén, a Petőfi Sándor Általános Iskolában tartották meg, ahol 37 kisdiák kezdte meg tanulmányait magyar nyelven. Az eseményről dr. Pásztor Bálint a közösségi oldalán számolt be.
Idén is minden vajdasági magyar gyermek kap beiskolázási csomagot, ami Magyarország Kormánya, a Nemzetpolitikai Államtitkárásg, a Bethlen Gábor Alap és a Rákóczi Szövetség jóvoltából valósul meg.
Fotó: dr. Pásztor Bálint Facebook-oldala
„Az óbecsei Petőfi-iskola nem csupán a tanévnyitó helyszíne, hanem szimbóluma is annak a küzdelemnek, amelyet közösségként folytatunk a megmaradásért. 2019-ben be akarták zárni az iskolát. A Vajdasági Magyar Szövetség közbenjárására mégis megmaradt, és ma már a környék egyik legdinamikusabban fejlődő intézményévé vált. Bizonyítéka ez annak, hogy amikor kiállunk az értékeinkért, annak hosszú távú eredménye van.
A politikai viharok, támadások és bizonytalanságkeltés ellenére idén is 1279 vajdasági magyar gyermek kezdi meg az első osztályt. Nem vagyunk kevesebben, mint az előző években, nem gyengültünk meg.” – fogalmazott a VMSZ elnöke.
Forrás: dr. Pásztor Bálint Facebook-oldala