Jubilál a Nyári Napközi Palicson, az idén ugyanis tizedik alkalommal tudnak együtt játszani, kézműveskedni, sportolni az öt—tizenöt éves gyerekek a palicsi Miroslav Antić Általános Iskolában. Az idén is négy héten át tart a napközi, minden hétköznap 9 és 13 óra között.
A Palicsi Magyar Művelődési Egyesület és a Miroslav Antić Általános Iskola szervezésének köszönhetően az idei vakáció alatt is sokan keresik az élményeket és a szórakozást a helyi általános iskola széles udvarában, tantermeiben. Július 7-én indult el az első hét, melyet még az eső és a hideg időjárás sem tudott elrontani, hiszen az iskola falain belül is feltalálták magukat a gyerekek.
![]()
Arnold Ildikó magyar nyelv és irodalom szakos tanár, foglalkozásvezető elmondta, hogy az első napokban 70 résztvevője volt a napközinek, és a korábbi tapasztalatokból kiindulva arra számítanak, hogy ez a szám 100 körülre is emelkedhet.
— Én úgy gondolom, hogy a gyerekek azért szeretik ezt a napközit, mert semmit sem kötelező csinálni. Azzal foglalkoznak, amihez kedvük van. A sportpályákon sok lehetőség várja őket, tudnak focizni, kosárlabdázni, röplabdázni. Nagyon szeretik a métázást, a számháborúzást, az Alszik a város nevű játékot. Az udvar másik felében a friss levegőn kézműveskedünk. Igyekszünk természetes anyagokkal dolgozni, mint például a bőr, gyapjú, papír, csuhé, agyag, és természetesen újrahasznosítjuk, amit csak lehet — tudtuk meg a foglalkozásvezetőtől, aki azt is elmondta, hogy nemcsak palicsiak járnak a napközibe, hanem többen érkeznek a környékbeli településekről is.
A tizenhárom éves Ladócki Dóra Biankának ez a kilencedik palicsi Nyári Napközije:
— A táborban Eperkének hívnak. Palicson és Szegeden lakom, de próbálom úgy alakítani a nyarat, hogy itt lehessek. Fontos nekem ez a tábor, mert nagyon szeretem ezt a közösséget, már jól ismerem a tanárokat is, akik velünk vannak. Sok barátom jár ide, összeszokott csapat vagyunk. Szeretek számháborúzni és kézműveskedni is. Igyekszem a kisebbeknek segíteni, megtanítani őket arra, amire annak idején engem megtanítottak.
![]()
A napköziben a hozzájárulás összege egy napra 300 dinár, testvérpár esetén 500, három testvér esetén pedig 600 dinár. Ebbe beletartozik két étkezés, egy uzsonna és egy kis gyümölcs.
Az érdeklődők a következő három hétben tudnak bekapcsolódni a napközibe:
2. hét: július 14—18.
3. hét: augusztus 11—15.
4. hét: augusztus 18—22.
Jelentkezni Márton K. Tímea táborvezetőnél lehet a 063/85-017-80-as telefonszámon.
Fényképezte: Bíró Tímea