
A belgrádi Collegium Hungaricum intézet szervezésében, ez év január harmincegyedikén került sor Belgrádban, a Mohácsi busójárás, mint világörökség elnevezésű rendezvényre

A 2015-ben elindított Magyar Világörökség Belgrádban című programsorozatának második állomásaként, változatlanul a belgrádi Collegium Hungaricum intézet szervezésében, ez év január harmincegyedikén került sor Belgrádban a Mohácsi busójárás, mint világörökség elnevezésű rendezvényre.
A világhírű busó hagyományról, mely 2009 óta az UNESCO szellemi kulturális örökség részét is képezi, egy kiemelkedő fotó- és néprajzi kiállítás is nyílt az intézet reprezentatív kiállítóhelyén. Dr. Szentpéteri József és Polónyi István fotóiból, amelyeket Mohács Város Önkormányzata bocsátott rendelkezésre. A tárlat gyűjteményét néhány eredeti busóálarc is gazdagítja a mohácsi Kanizsai Dorottya Múzeum gyűjteményéből. A korai esti megnyitót pár órával megelőzően a Mohácsi Sokacok Olvasóköre hagyományőrző busó- és néptánccsoportjának tagjai maszkokba és népviseletbe öltözve vonultak végig a Sokadija tamburazenekar kíséretében Belgrád belvárosi utcáin, a Collegium Hungaricum épületétől a Knez Mihailova sétálóutcán keresztül a Kalemegdánig - e ponthoz érkezve végül az eső is eleredt!, majd vissza. A kiállítást dr. Csonka-Takács Eszter, a szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum Szellemi Kulturális Örökség Igazgatóságának vezetője nyitotta meg, aki 2009-ben személyesen részt vett a hagyomány UNESCO szellemi kulturális örökség listára való vételén Abu-Dabi-ban. A megnyitót busó táncház és maszkfaragó bemutató követte.
A fotókat Dóci Sándor és Jasminka Vojvodić készítették